Otokorkuluk Sistemleri

DELİNATÖR

 
 
 
Fiyat Danışma Hattı
Günümüzde sıkça kullanılan ürünlerimizden bir tanesi olan delinatör çeşitlerimiz gereken standart ve kalitelede üretilmekte olup, talepleriniz kolaylıka sağlanabilmektedir.

Delinatör Ne İşe Yarar?


Delinatör yaya ve araç trafiğini ayırmak için kullanılır.  Araç trafiğini yönlendirir. Refüj başlarında trafik güvenliğini sağlar. Esnek yapıda olan delinatör trafikte şerit ayırıcı güvenlik malzemesidir. Esnek olmasının yanısıra kırılmaz özelliktedir. Bu sayede hiç bir araca zarar vermez. Darbeler karşısında dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Hangi Ölçülerde Yapılır?


Delinatör standartlara uygun olarak 30 cm, 45cm, 75 cm ve 100 cm boylarda yapılır. En fazla 8 cm boru çapında olanlar tercih edilir. Kullanım yerlerine göre 9 cm ve 10 cm lik delinatör çapları da bulunmaktadır. Boru çapı arttıkça kullanılan malzeme miktarı da artmakta olup bu durum delinatörün dayanıklığını artırmaktadır.

Delinatörler Hangi Renklerde Üretilir?


Çok değişik renkleri bulunmaktadır. Bilinen ve en çok tercih edileni fosforlu turuncudur. Bu renk kolay farkedilen ve uyarıcı özelliği ön plana çıkan en ideal renktir. Bunun dışında değişik sebeplerden kaynaklanan talepler doğrultusunda siyah, beyaz, sarı, mavi, yeşil renklerde de üretilebilmektedir.

Reflektif Folyo


30 cm boyundaki üründe 1 adet, 45 cm boyunda 2 adet, 75 cm boyunda 3 adet. 100 cm boyunda 4 adet reflektif folyo halkasının kullanılması önerilir. Reflektif folyo normal veya yüksek performans olabilir. Normal performans reflektif, yani Tip-1, uzun yıllar zorlu hava koşullarına dayanıklıdır. Ayrıca renklerini de kaybetmez. Güneş ışınlarına mukavemetlidir. Reflektif özelliğiyle karanlıkta kolay farkedilir. Kazaları minimize eder. Gündüz ve gece yol güvenliğini temin eder. Görselliği düz şekildedir. Yüksek performans reflektif, yani Tip-3 / 4, uzun yıllar zorlu hava koşullarına dayanır ve renk kaybetmez. Güneş ışınlarına dayanıklıdır. Reflektif özelliğiyle karanlıkta kolay farkedilir. Kazaları en aza indirger. Gündüz ve gece yol güvenliğinin sağlanmasına faydalı olur. Görünümü petek dokusu şeklindedir. Reflektif folyonun delinatöre sağlam şekilde yapışması çok önemlidir. Normal performans veya yüksek performans folyo kullanılması ürün fiyat ve kalitesine etkendir.

Delinatör Seçerken Dikkat Edilecek Hususlar


Farklı üreticilere ait delinatör çeşitleri mevcuttur. Gövde ve üzerinde bulunan reflektif bant ürün kalitesini belirler. Delinatör gövdesinin gerekli karışımda hazırlanması çok önemlidir. Bu delinatörün dayanıklılığını belirler. Yine malzemenin profil kalınlığı ve ağırlığı da ideal ölçüde olmalıdır.

Delinatör Montaj İşlemi


Ayak kısmında yer alan 3 veya 4 adet delikten monatjı yapılır. Asfalt, beton zemine dübelleme yapılarak, trifon vida uygulanır. Bu işlem ürünün zemine tutunması için yeterli olmaktadır. Bazı durumlarda  kimyasal epoksi ile zemine tutunma direnci daha da arttırılabilir.
Delinatör Çeşitleri
Başarı Trafik
Toplist 25
Review www.otokorkuluk.net on alexa.com