DELİNATÖR
Otokorkuluk
0 541 877 05 00
Reflektif Folyo
30 cm boyundaki üründe 1 adet, 45 cm boyunda 2 adet, 75 cm boyunda 3 adet. 100 cm boyunda 4 adet reflektif folyo halkasının kullanılması önerilir. Reflektif folyo normal veya yüksek performans olabilir. Normal performans reflektif, yani Tip-1, uzun yıllar zorlu hava koşullarına dayanıklıdır. Ayrıca renklerini de kaybetmez. Güneş ışınlarına mukavemetlidir. Reflektif özelliğiyle karanlıkta kolay farkedilir. Kazaları minimize eder. Gündüz ve gece yol güvenliğini temin eder. Görselliği düz şekildedir. Yüksek performans reflektif, yani Tip-3 / 4, uzun yıllar zorlu hava koşullarına dayanır ve renk kaybetmez. Güneş ışınlarına dayanıklıdır. Reflektif özelliğiyle karanlıkta kolay farkedilir. Kazaları en aza indirger. Gündüz ve gece yol güvenliğinin sağlanmasına faydalı olur. Görünümü petek dokusu şeklindedir. Reflektif folyonun delinatöre sağlam şekilde yapışması çok önemlidir. Normal performans veya yüksek performans folyo kullanılması ürün fiyat ve kalitesine etkendir.
Delinatör Seçerken Dikkat Edilecek Hususlar
Farklı üreticilere ait delinatör çeşitleri mevcuttur. Gövde ve üzerinde bulunan reflektif bant ürün kalitesini belirler. Delinatör gövdesinin gerekli karışımda hazırlanması çok önemlidir. Bu delinatörün dayanıklılığını belirler. Yine malzemenin profil kalınlığı ve ağırlığı da ideal ölçüde olmalıdır.
Delinatör Montaj İşlemi
Ayak kısmında yer alan 3 veya 4 adet delikten monatjı yapılır. Asfalt, beton zemine dübelleme yapılarak, trifon vida uygulanır. Bu işlem ürünün zemine tutunması için yeterli olmaktadır. Bazı durumlarda  kimyasal epoksi ile zemine tutunma direnci daha da arttırılabilir.
Günümüzde sıkça kullanılan ürünlerimizden bir tanesi olan delinatör çeşitlerimiz gereken standart ve kalitelede üretilmekte olup, talepleriniz kolaylıka sağlanabilmektedir.
ÜRETİM MONTAJ
Üretim gerekli standart prosesler içinde gerçekleşmektedir. Galvanizli sac üzerine gerekli performans reflektifleri uygulanır. Makinalar aracılığıyla hava boşlukları alınır. Çatlak ve diğer tüm hatalardan arındırılır.  Sonunda sabit ve pürüzsüz bir levha yapısı elde edilir. Sıcak daldırma galvaniz işlemi yağ giderme işlemi ile başlar. Sıcak su ile yıkaması yapılır. Ardından pas giderme işlemi uygulanır. Sonraki aşamlarda sırlama ve soğutma yapılır. Cronax işleminden sonra da ürün elde edilir. Montaj için gerekli olan takımlar levha bağlantı direkleri ve bağlantı aparatlarıdır.
Trafik levhası tüm taşıt trafiğinin güzergahını yönlendirmek ve güven vermek amaçlıdır.

Her Hakkı Saklıdır © Otokorkuluk
Delinatör Ne İşe Yarar?
Delinatör yaya ve araç trafiğini ayırmak için kullanılır.  Araç trafiğini yönlendirir. Refüj başlarında trafik güvenliğini sağlar. Esnek yapıda olan delinatör trafikte şerit ayırıcı güvenlik malzemesidir. Esnek olmasının yanısıra kırılmaz özelliktedir. Bu sayede hiç bir araca zarar vermez. Darbeler karşısında dayanıklı bir yapıya sahiptir.
Hangi Ölçülerde Yapılır?
Delinatör standartlara uygun olarak 30 cm, 45cm, 75 cm ve 100 cm boylarda yapılır. En fazla 8 cm boru çapında olanlar tercih edilir. Kullanım yerlerine göre 9 cm ve 10 cm lik delinatör çapları da bulunmaktadır. Boru çapı arttıkça kullanılan malzeme miktarı da artmakta olup bu durum delinatörün dayanıklığını artırmaktadır.
Delinatörler Hangi Renklerde Üretilir?
Çok değişik renkleri bulunmaktadır. Bilinen ve en çok tercih edileni fosforlu turuncudur. Bu renk kolay farkedilen ve uyarıcı özelliği ön plana çıkan en ideal renktir. Bunun dışında değişik sebeplerden kaynaklanan talepler doğrultusunda siyah, beyaz, sarı, mavi, yeşil renklerde de üretilebilmektedir.